Cesta na jatka

7. srpna 2009 v 18:44 | Tesice |  Týrání zvířat

Týrání zvířat-koně. Cesta na smrt

Cesta na smrt
(zdroj časopis Top Dívka a blog calfinky)
Koně jsou nádherná, hrdá a majestátní zvířata. Většina z nás je miluje, chrání a těší se pohledem na ně Jenže…utrpení asi 30 000 koní, kteří jsou každoročně vyvezeni z Polska do Itálie na jatka, mnozí nevidí.
Koně jedou na jatka….
Polsko je největším vývozcem koní na maso. 90% z nich je transportováno do Itálie, zbytek do Francie a Belgie. Koně podstupují velmi dlouhou cestu trvající až 95 hodin a vedoucí přes 6 zemí. Mezi nimi je také Česká republika. Evropská organizace na ochranu zvířat monitorovala tyto transporty a zdokumentovala neuvěřitelná utrpení koní a porušování mnoha předpisů. Koně jsou natlačeni těsně na sebe, jsou používané nevhodné kamiony, přestávky určené k napájení, krmení a odpočinku jsou buď naprosto ignorovány nebo hrubě podceňovány. Koně tak musí trpět v nepředstavitelných podmínkách, jen proto, aby si labužníci v Itálii pochutnali na jejich mase.
"Jde jen o maso!"
Některá zvířata stráví celou cestu bez odpočinku, vody a krmení. Řidičům je přikázáno koně nanepájet, protože konzumenti chtějí "nenasáklé maso". Koně jsou často nemocní nebo staří a podmínky rozhodně nejsou optimální. Mezi nejčastější zdrav.problémy, kterými koně na cestě trpí, patří zápal plic, plicní infekce, salmonela, zvýšená činnost srdce a žaludeční vředy.Mnoho koní během transportu ztratí rovnováhu a spadne. Pak mohou jen stěží vstát a jsou tak pošlapováni a zraňováni stojícími koňmi. Zkolabovaní koně jsou na zastávkách vytaženi z kamionu nebo jsou donuceni k tomu, aby se postavili na nohy. To zahrnuje kopání, bití či použití elektřiny. Na jatkách je s koňmi opět brutálně zacházeno. Velmi často nedochází k omráčení nebo je prováděno neprofesionálně. Někdy jsou také zvířata porážena před očima ostatních koní, což je nejen naprosto příšerné, ale navíc je porušován polský zákon.
Kde se tyto koně berou a proč je vyváží?
Většina koní je prodávaná drobnými zemědělci, pro které tito koně přestali být lukrativní-kvůli stáří nebo nemoci.
Proč je Polsko vyváží? Italští konzumenti požadují čerstvé koňské maso. Nenasytná poptávka Italů má devastující účinky na celoevropskou populaci koní. Jen v Polsku se díky obchodu s koňským masem zredukoval počet z milionu na součastných 500 000.
Proč nepomůže zákon?
Při dodržování platných polských zákonů by mohl být tento obchod okamžitě ukončen. Tyto zákony jsou ale naprosto ignorovány. Polská vláda ale transporty nadále toleruje, protože jsou významným zdrojem peněz do státní pokladny.
Chceš pomoct?
Pokud chceš opravdu něco udělat a pomoct koním, kteří zbytečně trpí v krutých podmínkách jenom díky lidské lhostejnosti .Stačí když si na stránkách ( www.svobodazvirat.cz )stáhneš petici proti transportu živých koní z Polska přes území ČR a proti transportu českých koní na jatka a za ukončení exportu živých koní na jatka (pro polskou vládu).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama