Srpen 2009

pro domča

29. srpna 2009 v 17:15 | Tesice |  Designy
<-- záhlavko rozměry:400x500
stránku si nechej bílou a na pozadí stránky si dej
toto:

beutiful horses

29. srpna 2009 v 16:47 | Tesice |  Designy

bleskajda 0.5

29. srpna 2009 v 16:37 | Tesice |  Kecy
1.čus
2.jak je?
3.jaké byli prázky?
4.do které třídy jdete?
5.těšíte se do školy?
6.jaké je u vás počasí?
7.papík

sem zase tady

29. srpna 2009 v 16:35 | Tesice |  Kecy
takže PC mám opravené takže začínám zase blogařit udělala sem si i nový dess doufám že se bude líbit :)

Pozastavuju

17. srpna 2009 v 14:36 | Tesice |  Kecy
Ahojky lidi budu muset pozastavit tento blog páč se mi zkazilo PC teď píšu z knihovny tak prosím SB aby si mě nemazaly děkuji

Vlčí avatary

8. srpna 2009 v 11:43 | Tesice |  Obrázky
Na internetu sem našla takové hezké avatary xD

Öbrázky z IT

8. srpna 2009 v 11:34 | TesiceCesta na jatka

7. srpna 2009 v 18:44 | Tesice |  Týrání zvířat

Týrání zvířat-koně. Cesta na smrt

Cesta na smrt
(zdroj časopis Top Dívka a blog calfinky)
Koně jsou nádherná, hrdá a majestátní zvířata. Většina z nás je miluje, chrání a těší se pohledem na ně Jenže…utrpení asi 30 000 koní, kteří jsou každoročně vyvezeni z Polska do Itálie na jatka, mnozí nevidí.
Koně jedou na jatka….
Polsko je největším vývozcem koní na maso. 90% z nich je transportováno do Itálie, zbytek do Francie a Belgie. Koně podstupují velmi dlouhou cestu trvající až 95 hodin a vedoucí přes 6 zemí. Mezi nimi je také Česká republika. Evropská organizace na ochranu zvířat monitorovala tyto transporty a zdokumentovala neuvěřitelná utrpení koní a porušování mnoha předpisů. Koně jsou natlačeni těsně na sebe, jsou používané nevhodné kamiony, přestávky určené k napájení, krmení a odpočinku jsou buď naprosto ignorovány nebo hrubě podceňovány. Koně tak musí trpět v nepředstavitelných podmínkách, jen proto, aby si labužníci v Itálii pochutnali na jejich mase.
"Jde jen o maso!"
Některá zvířata stráví celou cestu bez odpočinku, vody a krmení. Řidičům je přikázáno koně nanepájet, protože konzumenti chtějí "nenasáklé maso". Koně jsou často nemocní nebo staří a podmínky rozhodně nejsou optimální. Mezi nejčastější zdrav.problémy, kterými koně na cestě trpí, patří zápal plic, plicní infekce, salmonela, zvýšená činnost srdce a žaludeční vředy.Mnoho koní během transportu ztratí rovnováhu a spadne. Pak mohou jen stěží vstát a jsou tak pošlapováni a zraňováni stojícími koňmi. Zkolabovaní koně jsou na zastávkách vytaženi z kamionu nebo jsou donuceni k tomu, aby se postavili na nohy. To zahrnuje kopání, bití či použití elektřiny. Na jatkách je s koňmi opět brutálně zacházeno. Velmi často nedochází k omráčení nebo je prováděno neprofesionálně. Někdy jsou také zvířata porážena před očima ostatních koní, což je nejen naprosto příšerné, ale navíc je porušován polský zákon.
Kde se tyto koně berou a proč je vyváží?
Většina koní je prodávaná drobnými zemědělci, pro které tito koně přestali být lukrativní-kvůli stáří nebo nemoci.
Proč je Polsko vyváží? Italští konzumenti požadují čerstvé koňské maso. Nenasytná poptávka Italů má devastující účinky na celoevropskou populaci koní. Jen v Polsku se díky obchodu s koňským masem zredukoval počet z milionu na součastných 500 000.
Proč nepomůže zákon?
Při dodržování platných polských zákonů by mohl být tento obchod okamžitě ukončen. Tyto zákony jsou ale naprosto ignorovány. Polská vláda ale transporty nadále toleruje, protože jsou významným zdrojem peněz do státní pokladny.
Chceš pomoct?
Pokud chceš opravdu něco udělat a pomoct koním, kteří zbytečně trpí v krutých podmínkách jenom díky lidské lhostejnosti .Stačí když si na stránkách ( www.svobodazvirat.cz )stáhneš petici proti transportu živých koní z Polska přes území ČR a proti transportu českých koní na jatka a za ukončení exportu živých koní na jatka (pro polskou vládu).

Koně kteří žijí jedno léto

7. srpna 2009 v 18:43 | Tesice |  Týrání zvířat
Mnoho hříbat bývá zabíjeno na jatkách, ačkoli jsou zdravá.
Hubený, světle hnědý kůň ještě jednou klátí nohama na vykachličkované podlaze, jakoby chtěl utéci. Probodnutí krku ukončí jeho krátký život. Stejně jako ostatní zvířata i hříbata na jatkách umírají vykrvácením.
Řezník vysvětluje: "Z deseti narozených hříbat jich jde osm na jatka, protože na jezdectví a chov jich je potřeba mnohem méně"
Na jatka přijelo hříbě s klisnou, protože samotné mladé zvíře by šlo těžko. Mladý hřebeček se ještě pokouší sát od matky, ale je vytahován ven a zůstává sám s řezníkem. Zařehtá, je nervózní. Klisna na voze se k němu snaží dostat. "Někdy hledá své hříbě několik dnů," říká majitel.
"Samozřejmě je škoda každého mladého zvířete, které musí zemřít," tvrdí řezník, "také prasata nejsou moc stará, když jsou porážena." Neříká to ironicky, ale velmi vážně.
Poslední malý hřebec, který zde dnes bude zabit, je jen 4 měsíce starý a už splnil svou povinnost - sezónní vození turistů na svém hřbetě.

"Je téměř nemožné, aby se chovateli splnil jeho sen o narození "elitního hříběte", vysvětluje A. G. Gothe, která vykupuje koně od řezníků. "Správný kůň musí mít "liščí barvu", sněhobílou hřívu a ocas. Pak má hodnotu minimálně 15 000 Euro."
Jen málo koní vyhovuje tomuto ideálu. Jak říká rakouský majitel koní, asi 96 % hřebců a 80% klisen těmto kriteriím neodpovídá a jdou na jatka. Každý hřebec také může být levně prodám na aukci. Jezdci a chovatelé tam výhodně kupují koňskou elitu. Obchodníci s dobytkem kupují nejlevnější koně pro italská jatka, kde je maso hříbat považováno za delikatesu.
Pro hříbata to znamená dlouhý transport, málo krmení a jatka. Tam se vystrašená zvířata snaží utéct pracovníkovi, který je chce omráčit omračovací pistolí a musí zasáhnout přesné místo v mozku. Ačkoli každé hříbě několikrát zastřelí, třepou se zvířata ještě při zavěšení na pás a vykrvácení.
Vždy na jaře se znovu narodí mnoho hříbat. Krátce po narození klisny znovu zabřeznou, aby po 11 měsících březosti mohli porodit další koně, určené na jatka. A tak stále znovu a znovu a znovu........

Týrání zvířat

7. srpna 2009 v 18:23 | Tesice |  Týrání zvířat
Chtěla bych tímto poprosit všechny, aby se neotáčeli zády k problematice týrání zvířat. Zkuste si uvědomit, že to co lidi dělají vůbec není třeba. Jen se podívejte na ta nebohé pejsky
A co ta opička? Líbí se vám?
Nebo snad ten koník?
Ne?????????????????????????
Tak nezavírejte oči a dávejte si články o týrání zvířat na své blogy, zakládejte si blogy o týrání: Já jsem si ho taky založila nechte zvířata žít. Podepisujte petice, šiřte mezi lidi informace a já nevím co ještě. Každý může pomoci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Stačí jenom chtít a neotáčet se zády. Moc vás za všechna zvířátka prosím. POMOZTE, POMOZTE, POMOZTE!!!!!

New dess

7. srpna 2009 v 18:18 | Tesice |  Kecy
tak sem se konečně zmohla na celkem slušný dess ta hrůza co tu byla před tím potřebovala vyměit xD

kecy

7. srpna 2009 v 12:30 | Tesice |  Kecy
5.8 2009 - moje první hodina jezdectví v hippo centru Růžďka sem upe šťastá příště sem dodám fotky koní ;)

pro blogblogblog

1. srpna 2009 v 17:50 | Tesice |  Ostatní